Jdi na obsah Jdi na menu
 


Texaský masakr motorovou pilou

6. 2. 2007

Texaský masakr motorovou pilou
Film podle skutečné události, která se stala v 70. letech v Texasu. Psychopatický šílenec s motorovou pilou si ve sklepě jednoho starého domu doslova zřídil lidské řeznictví.

Děj se nijak moc neliší od originálu .Parta mladých lidí jede na koncert (Austina, Erin, Pepper, Morgan, Kemper) . Během jízdy kouří trávu a jinak dovádí a jen tak,tak že nesrazí mladou dívku, která se úplně duchem nepřítomna potácí uprostřed silnice. Tak jí tedy zastaví a chtěj jí svést. Když ale cizí dívka zjistí, kam jedou, tak začne hysterčin že tam už znovu neche…a když vidí že parta nezastavuje tak si v zápětí vytáhne pistoli a se slovy "stejně všichni umřete" a prostřelí si pusu. Díky této náhodě se dostanou úplně jinam než chtěli. Lístky na koncert jejich oblíbené kapely jsou jim najednou celkem k ničemu. V nejbližším motorestu, který najdou, zavolají šerifa, ale musejí jet za ním.

Vyděšení kamarádi se obrátí na místního šerifa Hoyta a když se u něj nedovolají pomoci, rozhodnou se zjistit, co se děje.
Netuší, že se tak vystavují smrtelnému nebezpečí: v texaském okrese Travis řádí psychopatický Thomas Hewitt ( narodil s deformovaným obličejem a nyní se mstí všem, kteří se k němu dostanou), který své oběti likviduje motorovou pilou. Je jedním ze členů šílené rodiny s kanibalskými sklony, která ve starém domě provozuje své sadistické hrátky.
Hrdinům nezbývá, než se pokusit z děsivého místa vyváznout na vlastní pěst. Souboj na život a na smrt začíná - a je jasné, že ne všichni z něj mohou vyváznout živí.

Psychopat s kůžemi tváří jiných lidí na hlavě pobíhající kolem, který vše co vidí (včetně sebe) řeže motorovkou, se nakonec ukáže být zdaleka nejsympatičtější ze všech místních. Na to, že někdo z bandy, možná s výjimkou Erin přežije, asi hodně rychle zapomenete a stejně tak myslet si že někdo zemře "normální" rychlou smrtí by bylo asi hodně naivní. Leatherface si své obětí vyloženě vychutnává a poté co si je pověsí za žebra na hák, motorovkou odřízne jednu nohu, poté mu způsobenou otevřenou ránu začne vycpávat solí a v klidu pozoruje jak chudáček svojí nohou, která mu ještě zbyla, brnká na piano, které je pod ním.

Brutalita a jednotlivé morbidní scény jsou zobrazeny velice profesionálně. Okolní postavy jsou dostatečně divné a zvrhlé, hrdinové zemřou, takže spokojení musí být snad všichni. Nezbývá, než jeden z nejlepších snímků poslední doby jednoznačně doporučit. Příběh Texaský masakr motorovou pilou je děsivý především pomyšlením na to, že se skutečně stal.

Na podzim roku 1973 policie na farmě Thomase Hewitta objevila těla minimálně 33 obětí (které bývalý zaměstnanec jatek zavraždil a zohavil nejrůznějšími způsoby) s tím, že se našel minimálně jeden "kousek" z každého z těl přímo na Hewittově pozemku. Tato událost z pochopitelných důvodů natolik otřásla celou americkou veřejností, že se o rok později (1974), penězchtivý producenti rozhodli celý tento happening zfilmovat. .

TOMAS HEWITT : V texaském Travis County žil jeden klasicky spořádaný americký občan Thomas Hewitt . Tento zaměstnanec místních jatek byl svou řeznickou prací natolik fascinován, že se rozhodl v ní pokračovat i doma. Tak vynalézavý Thomas Hewitt vymyslel radikální inovační ideu ve svém pracovním systému. Místo zvířat začal brutálně vraždit a především pak důkladně řezat, krájet a porcovat kolemjedoucí pocestné. Hewitt našel v těchto radovánkách své nové hobby a stal se z něj vášnivý sběratel mrtvých lidských těl, vzorků jejich kůže a všech druhů nejen lidských vnitřností, ale také zubů, kostí a podobných unikátů. O tom, že se bezpochyby jedná o svérázný druh uměleckého pojetí, svědčí i fakt, že si například z precizně odříznutých kůží z obličejů šil vlastní slušivé masky. Díky tomu si Thomas Hewitt vysloužil stylovou přezdívku Leatherface (Kožená Tvář).


20031212133615230786.jpg


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pomoooooc

(rita, 24. 12. 2012 18:17)

AaaaaaaaaaAaaa nesnáším tyto typy hororů ale miluju je !!!!!!!!!!!

TAKSASKÝ MASAKR MOTOROVOU PILOU

(JANA, 31. 8. 2010 11:22)

JE TO VÝBORNÝ HOROR ALE ŠKODA ŽE NEJDE SPUSTIT NA POČÍTAČI ZDARMA.DĚKUJI

doprdele

(milan, 2. 6. 2010 14:18)

doprdele chci video

des

(sisi, 28. 7. 2009 13:55)

mese to nezda strasidelny chtelo by to neco horsiho

dobre dobre

(Míra, 2. 8. 2008 20:49)

dobrý horor,ale nechtěl bych si zažít to co ti lidé,které je ten leatherface rozsekal.víc se mi ale líbil texaský masakr motorovou pilou:počátek,protože to bylo i krvavější

hustý

(Lucka, 19. 2. 2008 15:41)

Chudáci co si to zažili na vlastní kúži.Jinak tento horor se opravdu povedl moc se mi líbil.

travu jo!!!

(mfghfbgdjh, 3. 12. 2007 18:12)

hele vole ten tvuj blog je super ale chtelo by to videa visco a i naky komedie atd...travu hulim taky tak drz hubu a netahej ji do niceho porat se lip kouri nes tvuj curak voe!!!

mhhbzfgc

(anna pliclickova, 24. 10. 2007 17:47)

ja sem ho nevidela ale je hustej

brutalita

(kajak, 16. 8. 2007 14:15)

fajnovy horor vrelo odporucam